Hogyan őrizzük meg az apró fogacskák ragyogását?
Fogaink egészsége egész életünk során elengedhetetlen része az általános egészségünknek és megjelenésünknek. A preventív fogászat már olyannyira modern napjainkban, hogy gyermekeinknek akár egész életükön át ragyogó és fehér fogaik lehetnek.
Noha a gyerekek alapvetően félnek a fogászattól és a fogászati beavatkozásoktól, valójában nincs okuk rá. Évente kétszer mindenképp vigyük el őket ellenőrzésre!
Íme néhány dolog melyet tehetünk annak érdekében, hogy kialakítsuk a megfelelő szájápolási szokásokat a csemeténknél annak érdekében, hogy mindig egészséges fogaknak örvendhessen.
Válasszunk egy gyerekbarát fogászatot!
Keressünk egy megbízható gyermek fogászati klinikát a közelünkben, melynek kialakítása, dekorációja és légköre mind kifejezetten a gyermekek számára kerültek kialakításra, az itt dolgozó szakemberek pedig gyermekfogászati problémákkal foglalkoznak.
Menjünk el még a vizsgálat előtt!
Látogassunk el a fogászati rendelőbe még a vizsgálat előtt, hogy gyermekünk megismerkedhessen a környezettel!
Legyünk tisztában a saját hozzáállásunkkal!
Sok szülő maga is rendelkezik kellemetlen fogászati élményekkel, amelyek kimondatlanul is negatív üzeneteket közvetíthetnek a gyerek felé. Lehetőleg az a szülő kísérje el a gyereket a fogászatra, akinek pozitívabb a hozzáállása.
Becsüljük a tejfogakat!
Noha az első tejfogak előbb-utóbb kihullanak, fontos, hogy vigyázzunk rájuk! Ha kell, tömessük be őket és húzzuk ki azokat, amelyek elhaltak: egyszóval gondoskodjunk a fogíny és a fogágy egészségéről!
Vegyük számba mindazokat a lehetőségeket, amelyek a saját gyerekkorunkban még nem álltak rendelkezésre, és bátran tegyük fel kérdéseinket a fogorvosnak! A fogászati látogatások közötti időszakban az alábbiakkal segíthetünk abban, hogy csemeténk fogai ragyogjanak:
Tanítsuk meg gyermekünket a napi kétszeri fogmosásra!
Ideális esetben minden reggel és este mossunk fogat! Legalább az esti fogmosásokat felügyeljük 7 éves kor alatt és minden fogmosást 4 év alatt!
Használjunk puha sörtéjű fogkefét!
A kemény sörték ugyanis felsérthetik a fogínyt. A fogkefét félévente, - vagy amikor annak sörtéi elkoptak – cseréljük le!
Mérjük az időt!
Állítsunk be egy stoppert a fördőszobában három percre. Ennyi idő kell ugyanis az alapos tisztításhoz.
Ellenőrizzük a fluorid bevitelt!
Érdeklődjünk a fogorvosnál egyéb fluoridtartalmú készítmények használatával kapcsolatban, mivel annak típusa és mennyisége függ attól is, hogy milyen vizet használunk. Az ásványvizekben található fluoridmennyiség nem biztos, hogy elegendő!
Kerüljük a ragacsos ételeket!
A legtöbb gumicukor és pasztella többnyire nem más mint tömény cukor, amely képes egész nap megtapadni a fogakon.
A megfelelő otthoni szájápolással, valamint a fogászati látogatásokkal és a kellő mennyiségű fluorid bevitellel gondoskodhatunk gyermekünk ragyogó és fehér mosolyáról. Ne felejtsünk el már most spórolni a fogszabályozóra, amire lehet hogy hamarosan szükségünk lesz!
Itt még többet olvashatsz erről Kisbaba
Csatlakozz a Klubhoz, hogy megkaphasd: